Usługi

Zwiedzanie zabytków w mieście Toruń

Jeżeli planujemy wybrać się do Torunia, warto jest zainteresować się tutejszymi atrakcjami przed wyjazdem. Powinniśmy rozplanować sobie, co chcemy zwiedzić, aby z naszego wyjazdu wyciągnąć jak najwięcej przyjemności oraz informacji. Przygotowałem dla Was spis najciekawszych zabytków w Toruniu.

Co zwiedzać na toruńskich ulicach?

zabytki w toruniuPodczas pobytu w Toruniu możemy również zaopatrzyć się w przewodnik, który poprowadzi nas po tutejszych zabytkach oraz wskaże miejsca, gdzie warto się udać. Jednakże, tego typu informacje znajdziemy również w internecie, co może być bardzo pomocne, gdy przemieszczamy się po ulicach i korzystamy ze smartfona. Na pewno jedną z największych atrakcji jest tutejszy Ratusz Staromiejski, który jest jedną z najwspanialszych budowli tego typu w środkowej Europie. Jest to gotycki budynek, który powstał w ciągu XIII w. i XIV w. Zabytki w Toruniu są naprawdę przepiękne oraz różnorodne. Możemy natknąć się również na kamienice mieszczańskie i patrycjuszowskie, które są kamienicami gotyckimi, barokowymi oraz renesansowymi, które powstawały do XIX w. Wartym zabytkiem do zwiedzenia jest również Twierdza Toruń i Forty, która składa się z ponad stu obiektów. Jest to bezwzględnie jedna z najważniejszych atrakcji w Toruniu, ze względu na ogromny obszar jaki obejmuje. Jest to niezwykle ważny zabytek militarny i jeden z największych systemów fortyfikacyjnych w Polsce, który powstał w XIX w. Z racji tego, że Toruń słynie ze swoich pierników, powinniśmy zwiedzić również Muzeum Piernika w Toruniu.

Moim zdaniem, są to najważniejsze, toruńskie zabytki oraz atrakcje i na pewno powinniśmy się nimi zainteresować będąc w tym mieście. Oczywiście, zabytków jest znacznie więcej, dlatego zalecam zakupić przewodnik, który wskaże nam nawet te mniejsze, mniej znane miejsca.