Zdrowie

Wizyta u urologa

Urolog to specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Dla wielu osób wizyta u tego specjalisty wiąże się ze stresem, dlatego lepiej wcześniej się do niej przygotować i dowiedzieć się jak będzie ona przebiegać.

Czym zajmuje się urolog i jak wygląda wizyta u niego?

dobry urolog Warszawa centrumZdaniem wielu osób wizyta u urologa należy do najbardziej wstydliwych. Najczęstszym czynnikiem zniechęcającym do wizyty jest obawa przed badaniem oraz nieznajomość terminologii medycznej. Jednak trzeba zdać sobie sprawę z tego, że choroby związane z układem moczowym takie jak nietrzymanie moczu można skutecznie wyleczyć właśnie dzięki urologii, dlatego zanim udamy się na wizytę powinniśmy się dobrze przygotować oraz zabrać ze sobą swoje wyniki badań. Tak jak w przypadku każdej wizyty u specjalisty tak i tutaj dobry urolog Warszawa centrum najpierw przeprowadza wywiad z pacjentem, po to, aby ustalić przyczyny jego wizyty. Najlepiej jeśli spiszemy sobie wszystko na kartce, ponieważ w stresie możemy zapomnieć poinformować o czymś co może być istotne w ustaleniu co nam dolega. Do urologa powinniśmy się zgłosić kiedy doskwiera nam jedna z dolegliwości takich jak nietrzymanie moczu, ból przy jego oddawaniu, ból lub obrzęk jąder, zmiany w wyglądzie prącia, zmiany w ilości oddawanego moczu na przykład kilka razy na dobę lub małe ilości, pieczenie lub swędzenie cewki moczowej, ból w dolnej części pleców, uczucie parcia na pęcherz oraz inne choroby związane z układem moczowo-płciowym.

Należy jednak pamiętać, że do urologa należy mieć skierowanie, dlatego zanim się do niego udamy powinniśmy najpierw odwiedzić swojego lekarza rodzinnego, aby takie skierowanie od niego otrzymać. Wyjątkiem jest jedynie wizyta prywatna, gdzie nie potrzeba żadnego skierowania.