Usługi

Problem z wytyczeniem granic działki i pomoc geodety

usługi geodezyjne

Nieuczciwi ludzie są wszędzie i potrafią łatwo zmanipulować człowieka. Przekonałem się o tym wielokrotnie na własnej skórze. Zawsze marzyliśmy z żoną o własnym domku jednorodzinnym, nasze dzieci dusiły się w bloku, żyliśmy w mieszkaniu ściśnięci na malutkim metrażu.

Profesjonalne usługi geodezyjne rozwiązaniem problemu

usługi geodezyjne W końcu udało nam się uzbierać odpowiednie fundusze i mogliśmy zacząć szukać odpowiedniego budynku w jakiejś miejscowości pod Poznaniem. Poszukiwania zwieńczone zostały sukcesem i kupiliśmy nasz własny skrawek ziemi wraz ze wspaniałym domem, który idealnie wpasowywał się w nasz rodzinny gust. Kiedy zajmowałem się wykończeniem wnętrza, zauważyłem, że coś nie gra mi z płotem, jak na podaną przez budowniczego długość boku działki, poszczególnych przęseł było za mało. Postanowiłem zmierzyć działkę i wyszło mi, że faktycznie mamy znacznie mniej terenu w obrębie naszego płotu. Poszedłem z tym do firmy, która zbudowała nasz dom, nie widzieli problemu. Zatrudniłem firmę, której domeną były profesjonalne usługi geodezyjne Poznań, żeby zmierzyli dokładnie naszą działkę i wybadali, co jest nie tak, by wystawili odpowiednie oświadczenie. Tak jak przypuszczałem, geodeta powiedział, że faktycznie do nas powinien należeć również teren zaliczony do sąsiedniej działki.

 

Udałem się na skargę z wyliczeniami w ręce, powiedziałem, że albo przestawią płot i naprawią swoje oszustwo, albo wniosę sprawę do prokuratury, geodezja nie kłamie. Na szczęście załatwiliśmy sprawę bez angażowania sądownictwa. Teraz mam trochę więcej terenu, postawimy sobie tam zagrodę dla kozy, moja żona zawsze chciała mieć własną kozę.