Usługi

Praca fotografa ślubnego – nie tylko zdjęcia

fotograf ślubny

Każdy fotograf wie, jak ważna jest ,,postprodukcja” zdjęcia, czyli mówiąc potocznym językiem jego obróbka. Profesjonalne programy graficzne potrafią kosztować nawet kilka tysięcy, ale bez nich nasze zdjęcia na pewno nie będą wyglądały tak dobrze.

Fotograf ślubny – zdjęcia i ich obróbka

fotograf ślubny Dlatego też trzeba zadbać również o takie sprawy. Zatem jak powinno się obrabiać zdjęcia ślubne? W końcu jest to specyficzny rodzaj fotografii. Nie tylko ma on być pamiątką ze ślubu, ale również jest to jedyne w życiu wydarzenie, dlatego wszystko musi być idealne. Od czego powinniśmy zacząć? Przede wszystkim powinniśmy dokładnie przejrzeć nasze zdjęcia. Najpierw wyeliminujmy te nieostre, źle skadrowane czy po prostu nieatrakcyjne. Potem przejrzyjmy jeszcze raz wszystko i wybierzmy najlepsze zdjęcia ślubny tych które wykonaliśmy. Wtedy będziemy mieli mniej zdjęć do obrabiania. Potem zabierzmy się za samą obróbkę. Fotografia ślubna powinna być przede wszystkim elegancka i nieprzesadzona. Zadbajmy o to, by zdjęcia były jasne, miały dobry kontrast, jednak żeby nie było przepaleń, czyli białych plam na zdjęciu. Do tego poprawmy nieco kolory. Nawet najlepszej klasy aparat fotograficzny który stosuje fotograf ślubny nie odda do końca kolorów, a zawsze można je nieco podkreślić.

Do tego usuńmy wszystkie elementy, które przez przypadek wejdą nam w kadr, czy też rzeczy takie jak plama na garniturze, czy przybrudzony dół sukienki panny młodej. Takie elementy zdecydowanie nie powinny znaleźć się na zdjęciach. Na pewno sprawny fotograf ślubny szybko sobie z nimi poradzi.