Usługi

Oszukano klientów – przewóz osób

przewóz osób

Niestety to już nie pierwszy taki przypadek jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa świadczące usługi wynajmu busów oraz przewozu osób za granicę.

Nie doszło do przewozu osób za granicę

przewóz osóbGrupa około siedmiu osób, które w poniedziałek miały wyjechać za granicę niestety tego nie zrobiła, gdyż wynajęty bus nie podjechał w umówione miejsca odjazdu. Wszystkie te osoby zgłosiły się na bydgoski komisariat policji zawiadamiając o oszustwie. Jak się okazało wszystkie te osoby w całości opłaciły przejazd, co oznacza, że zostali oszukani w sumie na kwotę około trzech tysięcy złotych. Przeprowadzone przez policję śledztwo wykazało, że nie tylko osoby mające wyjechać z Bydgoszczy zostały przez tą firmę oszukane. Niestety okazało się, że jeszcze w kilku innych miastach doszło do podobnego zdarzenia – wynajęty autobus nie podjechał na miejsce odjazdu oraz nie można skontaktować się z przewoźnikiem.
Nadal trwa śledztwo w tej sprawie więc nie można podać dokładnej kwoty na jaką oszukano osoby mające wyjechać za granicę, jednak z dotychczasowych ustaleń wynika, iż na pewno będzie to kwota powyżej dziesięciu tysięcy złotych. Jak również wynika z dotychczasowych ustaleń policji przedsiębiorstwo w całej Polsce działało podobnie: rezerwacji dokonywano przez internet, na dwa dni przed wyjazdem trzeba było wpłacić cała należną kwotę. Tylko wtedy przewóz osób Bydgoszcz był gwarantowany. Przedsiębiorstwo oszustów zorganizowało to tak sprytnie, iż wszystkie oszukane osoby miały wyjechać tego samego dnia. Jest to zabieg mający na celu oszukanie jak największej liczby osób, zanim sprawa się wyda. Niestety jak się tez okazuje, osoby mające skorzystać z fałszywej wypożyczalni busów poniosły w rzeczywistości o wiele większe straty niż tylko cena jaką zapłacili za bilety. Wiele z oszukanych osób przyznało, iż już następnego dnia mieli rozpocząć pracę,a fakt, że nie stawili się w niej nie są w stanie teraz powiedzieć czy praca ta jeszcze na nich czeka.

Wielu też nich wie, że po przyjeździe do Niemiec będzie miało pracę, jednakże stracili pieniądze za kilka dni, które mogli tam przepracować. Oszustów póki co nie udało się zatrzymać.