Usługi

Nowoczesne systemy do grawerowania laserowego

Nowoczesny laser umożliwia obróbkę najróżniejszych materiałów. Mogą to być materiały ze skóry, drewna, gumy, plexi, a nawet kamienia. Również rozwój nowoczesnych maszyn i systemów do grawerowania, pomaga rozwinąć każdą działalność, która wymaga użycia tego typu technologii.

Wykorzystanie lasera do grawerowania

grawerowanie plexiW poniższym tekście przedstawiam możliwości jakie daje technologia laserowa i jej wykorzystanie do grawerowania popularnych materiałach reklamowych takich jak: plexi, szkło, guma, oraz skóra. Materiały te, są wykorzystywane w firmach reklamowych, oraz innych korzystających np. ze znakowania laserowego, lub produkujących artykuły wymagające obróbki precyzyjnej. Wycinanie lub grawerowanie plexi, jest najczęściej stosowaną metodą obróbki materiału reklamowego. Wykorzystanie tego materiału jest niemal nieograniczone. Dzięki niemu można w szybki i tani sposób wykonać, każdy rodzaj reklamy podświetlanej, neonowej, oraz wiele innych produktów z tworzyw sztucznych. Podczas grawerowania na powierzchni tego materiału, można w bardzo precyzyjny sposób, przedstawić najdrobniejsze szczegóły. Ważne jest, aby korzystać z dobrych jakościowo materiałów, dzięki czemu grawerowanie np. zdjęć będzie osiągać lepsze rezultaty. Podobny efekt jak przy plexi, osiąga grawerowanie zdjęć na szkle z tą różnicą, że jest nieco droższe, oraz wymaga tańszego szkła, ze względu na jego jednorodną, równomierną strukturę. Dlatego tanie, wylewane szkło jest bardziej odpowiednie do tego celu, niż szkło dmuchane lub kryształowe. Należy jednak pamiętać, że w przypadku kiedy nie jest wymagane użycia szkła, warto skorzystać z tańszego i w efekcie końcowym lepiej wyglądającego akrylu, lub plexi.

Wykorzystanie gumy jest głównie związane z produkcją pieczątek. Tutaj ważne jest aby pamiętać, że podczas grawerowania tego materiału powstaje duża ilość pyłu, zachowanie odpowiedniej odległości materiału od odsysania pozwoli na dalszą efektywną pracę.