Usługi

Nie ma to jak dobry dom opieki

 

Opieka nad osobami starszymi, zwłaszcza tymi, których zdrowie mocno podupadło, dla wielu jest bardzo trudne. Niektórzy sobie w takich sytuacjach radzą, inni nie. I nikogo nie można winić, jeżeli samodzielna opieka nad osobą starszą go przerasta. Przecież życie układa się naprawdę różnie i nie wszystko w nim można przewidzieć. Nie wszystko też jest białe albo czarne. Życie składa się z naprawdę wielu odcieni.

Starość w domu seniora może być kolorowa!

dom opiekiStrach przed starością to coś bardzo naturalnego. Ludzie boją się tego, czego nie znają. A starość i przemijanie to tematy bardzo wrażliwe, w końcu dotyczą każdego z nas. Ze starością często przychodzą problemy zdrowotne i coraz mniejszy brak samodzielności, który jest bezpośrednio z tym związany. Niekiedy dom opieki jawi się jako jedyne wyjście z sytuacji. Nie każdy ma czas, energię i fundusze, by móc należycie zająć się schorowaną osobą starszą. Nie wszystkie osoby starsze też mają rodziny, które mogłyby się nimi zajmować. Nie należy negatywnie oceniać ludzi, którzy zdecydują się na taki krok. Za każdym takim krokiem bowiem stoi jakaś historia. A historia ta jest jak życie – mieni się wieloma kolorami. Nic bowiem w życiu nie jest jednoznacznie złe lub jednoznacznie dobre. Każda osoba, która znajduje się w domu opieki może to potwierdzić w najlepszy sposób – poprzez swoją własną, niepowtarzalną historię. Ludzie boją się nieznanego. Jednak nieznane można oswoić.

Ludzie boją się starości. To naturalny etap. Jednak starość wcale nie musi, nawet nie powinna być tylko zwykłym czekaniem na to, co nieuniknione w życiu każdego człowieka. Może być czasem wesołym i przeżytym godnie w zacnym towarzystwie ludzi w podobnym wieku i ze zbliżonym bagażem życiowych doświadczeń. To z pewnością każdy doceni.