Wnętrza

Kiedy pokój ze stołem to jadalnia?

W domach rodzinnych, w przeciwieństwie do mieszkań, gdzie możliwości są ograniczone, zwykle jeden pokój przeznacza się na miejsce spożywania posiłków, czyli jadalnię. Czasami łączy się z aneksem kuchennym, chociaż wydaje się, że ta moda już przemija i znowu klasyczna jadalnia jest oddzielona od pozostałych pomieszczeń.

Jakie stoły i krzesła do jadalni?

dębowe stoły z krzesłami do pokojuKiedy wstawimy dębowe stoły z krzesłami do pokoju oddzielonego od reszty pomieszczeń, otrzymujemy jadalnię. Właściwie wystarczy jeden stół, z możliwością rozkładania do takiego  rozmiaru, że może wokół zasiąść co najmniej 12 osób, odpowiednia ilość krzeseł i jeden lub dwa kredensy, jako klasyczne umeblowanie jadalni. Stoły mogą być kwadratowe, owalne lub okrągłe. Mogą być na prostych czterech nogach, lub na powyginanych kolumnach. Grube blaty składane są na krzyżakach drewnianych lub metalowych. Oczywiście blaty są w różnych kolorach i  rozmiarach; stałe lub rozkładane. W komplecie standardowym oprócz stołu są krzesła, w liczbie 4 lub 6. Widać wyraźnie, że projektanci stawiają na wygodę krzeseł. Siedzenia są wyprofilowane i wyściełane, zaś oparcia też wyprofilowane, najczęściej wysokie. Oferowane są komplety jadalne z większą ilością krzeseł. Aby urządzić klasyczną jadalnię, potrzebny jest jeszcze kredens i witryna. Przechowuje się w nich niezbędne wyposażenie jadalni, czyli obrusy, serwisy, szkło, sztućce itp. utensylia, które wymagane są w jadalni.

W ofertach producenckich jest bardzo duże urozmaicenie proponowanych kompletów. Dominują jednak klasyczne wzory z toczonymi nogami i tradycyjnymi dekoracjami krzeseł. Również kolorystyka, to głównie ciemne brązy i struktura drewna. Bogata oferta jest również elastyczna i dopuszcza możliwość uwzględnienia niektórych sugestii klientowskich. Oczywiście wszyscy oferenci proponują sprzedaż on-line.