Usługi

Jak dbać o ogród zimą?

projektowanie ogrodów

Miłośnicy ogrodu nie lubią tej pory roku. Zima, bo chociaż można wtedy odpocząć sprawia, że także o wiele bardziej trzeba zadbać o rośliny, dla których jest to wyjątkowo ciężki czas.

O zimie myśl już na etapie planowania ogrodu

projektowanie ogrodówZakładanie ogrodów często polega właśnie na tym, by latem cieszyć się pięknymi roślinami a jesienią nie drżeć o to, że w przyszłym sezonie nie będziemy mogli się nimi cieszyć. Co więc zrobić, by nasi mali zieloni przyjaciele przetrwali mroźny okres radzi jeden z cenionych ogrodników ze Śląska. Przede wszystkim trzeba je przykryć, a to nie jest żadną filozofią. Te, które są szerokolistne może zniszczyć je śnieg , który jest mokry i ciężki. Dlatego, by uchronić swoje rośliny przed takimi stratami zabezpiecz je specjalnie. Zakładanie ogrodów to nie tylko dbanie o to, by rośliny zimą były zdrowe ale także odpowiednio przygotować do zimy i ponownego użycia wiosną. Naczynia trzeba oczyścić, naprawić wszelkie ubytki oraz naoliwić, by cieszyć się ich użytecznością. Projektowanie ogrodów jest złożone, dlatego na wszystko trzeba mieć oko. Jeżeli uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi w ogrodzie na grillowaniu czy innych czynnościach warto jest także odnowić i naprawić wszystkie meble ogrodowe. Dzięki temu na nowy sezon wszystko będzie dopięte na ostatni guzik a przyjaciele będą zachwyceni.

 

Dbając o ogród zimą trzeba liczyć się z tym, że nie chodzi tylko o rośliny ale także ważny jest sprzęt. Pamiętajcie także, że rośliny domowe także bardzo nie lubią zimy. Przez to, że powietrze w domu robi się wówczas bardzo suche a pomieszczenia nie są wietrzone.

Zainteresowanym polecam Projektowanie ogrodów – Zielone Wariacje Śląsk